Rząd twierdzi, że lepiej opanował pandemię niż reszta Europy

0

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wypuścił w ten weekend infografikę, na której przestawił, jak Polska radzi sobie z pandemią koronawirusa na tle reszty Europy na przykładzie ogłoszonych zgonów. Gdy jednak pokaże się liczbę aktywnych przypadków, widać, jak w rzeczywistości idzie walka z SARS-CoV-2 w naszym kraju.

“Dzięki odpowiedzialnym działaniom Polska lepiej od wielu innych krajów opanowała epidemię koronawirusa. Przygotowanie służby zdrowia, liczba wolnych łóżek oraz respiratorów pozwala nam w bezpieczny sposób odmrażać gospodarkę, zapewniając opiekę tym, którzy będą jej potrzebowali” – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Zamieścił także infografikę, która dotyczy liczby zgonów z powodu koronawirusa na milion mieszkańców. Mniej zaludnione kraje jak Belgia, czy Szwecja wypadają na nich słabo, bo współczynnik śmiertelności jest u nich wysoki. Ale nie do końca dane te pokazują, jak aktualnie wygląda w Polce “radzenie” sobie z pandemią.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.