Sondażowe kłopoty Andrzeja Dudy. Rywale coraz bliżej.

0

Andrzej Duda traci w sondażach. W sondażu SWPS obecny prezydent może liczyć na nieco ponad 30 proc. głosów w I turze. Za jego plecami trwa rywalizacja o wejście do II tury między Rafałem Trzaskowskim a Szymonem Hołownią. Natomiast w sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski, Andrzej Duda wygrywa w II turze z obecnym prezydentem Warszawy, jednak różnica ich dzieląca wynosi 2,6 pkt proc.

“Gazeta Wyborcza” informuje dziś o wynikach badania SWPS, które zostało przeprowadzone w dniach 28-29 maja. Andrzej Duda w sondażu tym może liczyć na 32 proc. głosów. Jest to spadek o 3 pkt. proc. względem poprzedniego badania, które przeprowadzono 19-20 maja.

Na drugim miejscu znajduje się Rafał Trzaskowski z wynikiem 25 proc. Prezydent Warszawy zaliczył wzrost o 4 pkt proc. Tuż za nim znajduje się jednak Szymon Hołownia, którego popiera 22 proc. badanych. Również i on odnotował wzrost, o 3 pkt proc.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.