“Zafascynowany nauką żydowskiego filozofa”. Ohydny materiał TVP o Trzaskowskim.

4

Jacek Kurski przeszedł do historii słowami “ciemny lud to kupi”. Tak było przy okazji “dziadka z Wehrmachtu”, który miał przylgnąć do Donalda Tuska w 2005 r. Być może tak ma być i dziś, gdy Kurski po okresie banicji na pokaz znów wrócił do zarządu TVP, by ratować na ostatniej prostej spadające słupki Andrzeja Dudy. Tym razem celem coraz bardziej desperackiego ataku stał się Rafał Trzaskowski.

W połowie piątkowego wydania “Wiadomości” Danuta Holecka zapowiedziała, że w tym wydaniu widzowie zobaczą jeszcze taki materiał: “Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zafascynowany nauką żydowskiego filozofa”. A po paru minutach na ekranie ukazał się pasek: “Trzaskowski przeciwko katolikom“.

Co posłużyło do tezy, która może śmiało kwalifikować się do sądu? “Wierzę w Boga Spinozy” – miał powiedzieć Rafał Trzaskowski w 2018 roku w wywiadzie dla “Gazety Wyborczej”. Baruch Spinoza to niderlandzki filozof pochodzenia sefardyjsko-portugalskiego, uznawany za jednego z największych filozofów zachodu. “Wiadomości” określiły go… żydowskim filozofem. Można tylko zadać pytanie: jakie emocje chciały wywołać wśród swoich widzów?

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

4 Comments

 1. A czego można się po tej szczujni spodziewać?
  Oni walczą o ….. życie, a dla nich Duda to …życie.

  No i używanie w stosunku do Trzaskowskiego judealiów w postaci Spinozy to dowód na umysłowy niedowład w sytuacji kiedy jednym z fundatorów PiSu był Dorn, a sam Duda wżenił się w rodzinę krakowskiej inteligencji pochodzenia żydowskiego.:):)
  No! Ale spodziewać się funkcjonariuszach szczujni z tzw. TVP że będą myśleć to taka sama naiwność, że grzechotnik zacznie fruwać.

  Pozdrawiam

 2. No nie wiem, mnie tam fascynowało paru żydowskich filozofów a do tego pewien sławny reżyser teatralny powiedział był do mnie osobiście, żebym nie czytał Jerofiejewa w tłumaczeniu Drawicza tylko żebym zdobył tłumaczenie “tych dwóch Żydów” (to prawdziwa anegdota, no zdarzyło mi się). Może się Wam to w pale nie mieści ale w kręgach elit kulturalnych żydowskie pochodzenie jest raczej eksponowane niż ukrywane – czyli odwrotnie niż w polityce 😛

 3. Spinoza był Żydem. To fakt, a nie jakaś teoria spiskowa. Sami zresztą o tym wspomnieliście, pisząc, że był pochodzenia sefardyjskiego. Sefardyjczycy to Żydzi m.in. z Portugalii. A TVP dowaliło bardziej swoim tłumaczeniem, że Trzaskowski heretyk-panteista, czyli nie nadaje się na prezydenta. Bo jak wiadomo, w 2020 roku prezydent świeckiego państwa musi być katolikiem.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.