3. etap otwarcia, co ze szkołami we wrześniu oraz inne uaktualnienia “Gazety” (29 lipca)

0

Oto najnowsze informacje z 29 lipca:

Kanada – 115 470 (24 lipca – 113 080)

źródło

• Rada Miejska Toronto zagłosowała za obowiązkiem noszenia masek w częściach wspólnych budynków mieszkalnych, takich jak hole, windy i pralnie. Właściciele lub zarządcy budynków będą zobowiązani do egzekwowania tego przepisu i zapewnienia odpowiedniego oznakowania. Podobnie jak w przypadku innych zasad dotyczących noszenia masek w mieście, przepis ten przewiduje wyjątki dla osób, które nie mogą nosić masek z powodów zdrowotnych. Przepis wchodzi w życie 5 sierpnia.

• Dzieci w szkołach podstawowych mogą być oddalone od siebie o ok. metr, licealiści o dwa metry, a wszyscy uczniowie powinni przychodzić do szkoły codziennie, piszą eksperci ze szpitala Sick Kids w swoim raporcie na temat bezpiecznego otwierania szkół jesienią.

Eksperci, których rady mają pomóc w formułowaniu rządowych planów na wrzesień (które zostaną ogłoszone w tym tygodniu), również twierdzą, że mniejsze klasy powinny być strategią priorytetową, ponieważ pomogą w utrzymaniu dystansu fizycznego i zmniejszeniu potencjalnego rozprzestrzeniania się wirusa.

• Toronto i region Peel przejdą w piątek do 3. etapu otwarcia.

Region Windsor-Essex pozostanie na etapie 2.

W komunikacie prasowym zauważono również, że prowincja „popiera” propozycje złożone przez Toronto Public Health dotyczące restauracji, barów i innych placówek gastronomicznych.

Burmistrz John Tory zwrócił się między innymi do premiera Douga Forda o wprowadzenie obowiązku stosowania masek w restauracjach i barach.

W regionach na etapie 3 limit zgromadzeń wzrośnie do maksymalnie 50 osób w pomieszczeniach i do 100 osób na zewnątrz, z zachowaniem fizycznego dystansu.

• Firma Shopify Inc. z siedzibą w Ottawie odnotowała zysk w wysokości 36 mln USD w drugim kwartale, co oznacza prawie dwukrotny wzrost przychodów. Efektem pandemii było przyspieszenie zmiany nawyków kupujących, którzy znacznie częściej korzystają z handlu online. Liczba nowych sklepów utworzonych na platformie Shopify wzrosła w tym kwartale o 71%.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 20.35:

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.