Abp Jędraszewski sugeruje, na kogo oddać głos?

1

W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi specjalny apel wydał metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. W tekście zachęca do udziału w głosowaniu i sugeruje, na kogo oddać swój głos.

Na początku tekstu Jędraszewski przytacza słowa Jana Pawła II, które ten wypowiedział w czasie pielgrzymki do Polski w 1991 roku. “Przez całe swe życie święty Papież wiernie służył Bogu, Kościołowi i Polsce, domagając się, aby jej dzieje nigdy nie toczyły się – jak pisał w poemacie Myśląc Ojczyzna… – “przeciw prądowi sumień” – pisze biskup.

Dalej Jędraszewski zachęca do głosowania w II turze wyborów prezydenckich. Sugeruje też na kogo oddać swój głos. “Bardzo proszę Was wszystkich, także osoby starsze, które dobrze pamiętają czasy walki z Kościołem i jego nauczaniem, abyście w najbliższą niedzielę, 12 lipca br., jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich i zgodnie z właściwie ukształtowanym sumieniem

opowiedzieli się za tym kandydatem na urząd prezydenta RP, którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci” – apeluje metropolita krakowski.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. “Religia jest dla mądrych. A jak ktoś jest głupi i jak chce być głupi, nie powinien do tego używać religii, nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać”
    Józef Tischner

    Niestety hierarchiczny KK w Polsce od 30 lat NIC NIE NAUCZYŁ SIĘ od swoich MĄDRYCH przedstawicieli

    Pozdrawiam Was wszystkich

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.