Afera z samolotem prezydenta Dudy w Zielonej Górze

0

Choć wieża kontroli lotów była już zamknięta, to jednak pilot embraera 175 PLL LOT wystartował z lotniska w Babimoście k. Zielonej Góry – ustaliło tvn24.pl. Na pokładzie znajdował się m.in. Andrzej Duda powracający z lokalnej wizyty w ramach kampanii wyborczej. Mimo że lotnisko było już zamknięte, to pojawiły się “naciski” ze strony wpływowych pasażerów i samolot ostatecznie wystartował. Posłowie opozycji chcą teraz zbadać, czy doszło do naruszenia podstawowych procedur bezpieczeństwa.

O nieprawidłowym starcie wyczarterowanego przez rząd samolotu z lotniska w Babimoście napisała też “Gazeta Wyborcza”. Lot odbył się kilkanaście minut przed 22, pomimo że nie pracowała już kontrola lotów.

Politycy przybyli na lotnisko ze sporym opóźnieniem, robili sobie wspólne zdjęcia i wcale nie spieszyli się na pokład. Ze względu na spóźnionych pasażerów – w tym prezydenta Dudę – doprowadzono do wydłużenia czasu pracy lotniska za pomocą specjalnej depeszy NOTAM do godz. 22.30. Lot otrzymał też status HEAD (ze względu na obecność głowy państwa).

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.