Co się stało ze “100 tysiącami głosów” Polonii?

0

Zwolennicy Rafała Trzaskowskiego alarmują o nieprawidłowościach w przebiegu głosowania poza granicami Polski, w tym o “ponad 100 tys. Polaków”, którzy mieli być pozbawieni przez MSZ prawa do oddania głosu. To wydaje się być zbyt daleko idącym wnioskiem, ale przebieg wyborów na pewno podkreślił pilną potrzebę reformy systemu dla Polonii – pisze z Londynu Jakub Krupa.

Proces wyborczy poza granicami kraju jest dość złożony, bo wymaga powołania szeregu nowych komisji wyborczych – często w innych miejscach niż w poprzednich latach – oraz każdorazowo tworzenia nowego spisu wyborców.

W tym roku sytuację dodatkowo utrudnił fakt, że w wielu krajach – w tym w największych skupiskach Polonii jak Wielka Brytania czy Niemcy – z powodu pandemii koronawirusa można było oddać głos jedynie w formie korespondencyjnej, co jeszcze bardziej komplikuje organizację i skraca ustawowe terminy na przygotowanie głosowania.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.