Gdzie etap 3, dlaczego młodzi chorują, co z cenami domów oraz inne uaktualnienia “Gazety” (20 lipca)

0

Oto najnowsze informacje z 20 lipca:

Kanada – 111 124 (16 lipca – 109 264)

źródło

• Premier Doug Ford poinformował, że w piątek więcej regionów Ontario przechodzi do trzeciego etapu planu ponownego otwarcia: Durham, Halton, Hamilton, Niagara, Haldimand-Norfolk, Sarnia-Lambton i York, natomiast Toronto, Peel i Windsor-Essex nie przejdą do kolejnej fazy ponieważ liczba przypadków COVID-19 jest tam większa niż w innych regionach. Etap 3 zezwala na spotkania w pomieszczeniach maksymalnie 50 osób, podczas gdy spotkania na zewnątrz mogą obejmować nawet 100 osób, o ile zastosowane są środki dystansu fizycznego. Restauracje mogą wznowić obsługę w pomieszczeniach, o ile stoły są oddalone od siebie o dwa metry. Kluby fitness, kina i kasyna mogą również zostać ponownie otwarte w etapie 3.

• Wicepremier Quebecu Genevieve Guilbault mówi, że znaczna większość ludzi zastosowała się do nowego nakazu noszenia masek – poza kilkoma odosobnionymi przypadkami, ludzie zakrywają twarze w zamkniętych miejscach publicznych i w środkach transportu publicznego. Guilbault twierdzi, że wskaźnik zakażeń w prowincji jest stabilny, pomimo niewielkiego wzrostu liczby nowych potwierdzonych przypadków COVID-19 w ostatnich tygodniach.

• Według raportu firmy Re/MAX, wartość domów jednorodzinnych w aglomeracji Toronto odnotowała znaczny wzrost w pierwszej połowie roku, ponieważ niedobór mieszkań w regionie utrzymuje się. Średnia cena domu wzrosła w 95% z 65 dzielnic na mapie Multiple Listings Service sporządzanej przez Toronto Region Real Estate Board (TRREB). W Toronto w 60 procentach tych dzielnic odnotowano dwucyfrowy wzrost, podobnie jak w przypadku połowy rejonów wokoło Toronto w okresie od stycznia do czerwca.

• Naukowcy ostrzegają, że coraz więcej młodych ludzi jest zarażonych wirusem COVID-19, co stwarza potencjał groźnej epidemii. Tę zmianę demograficzną można przypisać zmęczeniu blokadą, zwiększonej liczbie testów. Brett Snider, doktorant ds. Zasobów wodnych na University of Guelph, po raz pierwszy zauważył w maju większą liczbę infekcji w grupie wiekowej poniżej 20 i w wieku 20-29 lat w regionach Toronto i Peel. Dane z Kolumbii Brytyjskiej, Ontario, Alberty, Saskatchewan, Quebecu, Manitoby, Nowej Szkocji, Nowego Brunszwiku i Wyspy Księcia Edwarda pokazują wzrost zakażeń w grupie wiekowej 20-29 lat. dane pokazują również, że więcej kobiet niż mężczyzna choruje na  COVID-19. Kiedy spotykają się w większych grupach, młodzi ludzie mogą potencjalnie rozprzestrzeniać wirusa, ponieważ mogą nie wykazywać objawów lub mieć łagodną formę infekcji.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 20.34:

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.