Ile kosztują państwo rządy PiS. Dwukrotny wzrost przez 5 lat.

0

Polaków zbulwersowały ostatnio rosnące wydatki Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. To jednak nic w porównaniu z budżetem Kancelarii Premiera. Wykres, który przedstawia zmiany, jakie dokonały się na przestrzeni ostatnich 5 lat w wydatkach premiera, zaprezentowano na portalu CiekaweLiczby.pl.

Za rządów PiS łączne wydatki Kancelarii Premiera zwiększyły się o ponad 0,5 MILIARDA zł w stosunku do wydatków KPRM za rządów PO-PSL (wzrost prawie dwukrotny). Łączne wydatki KPRM: 2015-2019 (PiS)- 1182,6 mln zł, 2011-2015 (PO-PSL)- 644,5 mln zł” – napisała na Twitterze ekonomistka Alicja Defratyka.
 
Szybko pod jej postem zaroiło się od komentarzy oburzonych Polaków. “‘Dojna zmiana’, ‘Państwo w ruinie’. To były hasła wyborcze PiS”, “kto bogatemu zabroni?”, “To proste Bizancjum!”, “No, ma gest nasz premier, a w bankomatach już są banknoty 500 zł” – czytamy pod postem ekonomistki.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.