Jacek Czaputowicz odpiera zarzuty ws. problemów z głosowaniem za granicą

0
– To nie jest tak, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych działało celowo, wspierało jednego, a nie drugiego kandydata – zaznaczył szef MSZ Jacek Czaputowicz. Przyznał, że mogło dochodzić do błędów, ale nie po stronie jego resortu. Zauważył, że 83 proc. pakietów z zagranicy wróciło z powrotem.

– Te głosy, które nie wróciły (…), być może Polacy nie chcieli udzielić żadnemu z kandydatów poparcia – powiedział podczas wtorkowej konferencji
szef MSZ Jacek Czaputowicz. Stwierdził, że niektórzy wyborcy nie odebrali pakietów, które do nich wysłano, bo np. byli na urlopie.

Przyznał też, że być może niektóre pakiety nie doszły na czas, ale “nie jest to wina MSZ”. – Poczta, niektórzy listonosze, mogli nie zdążyć – uznał Czaputowicz. Zauważył, że 83 proc. pakietów z zagranicy wróciło z powrotem. Jego zdaniem to bardzo dobry wynik. A pakiety, które nie wróciły zdaniem Czaputowicza w większości w ogóle nie zostały odesłane przez wyborców.

WIĘCEJ

 
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.