Kolejny polski biskup tuszował pedofilię? Watykan wszczyna postępowanie.

0

Watykan coraz uważniej przygląda się sprawie tuszowania pedofilii w polskim Kościele. Oprócz sprawy bp. Edwarda Janiaka, stolica apostolska zajmie się także zaniedbaniami, których miał dopuścić się bp Tadeusz Rakoczy – informuje “Gazeta Wyborcza”.

Rakoczy to jeden z bliskich przyjaciół kard. Stanisława Dziwisza, z którym poznał się w seminarium. Razem przyjmowali święcenia kapłańskie od Karola Wojtyły i razem pięli się po szczeblach kościelnej kariery. Przez ponad 20 lat Rakoczy stał na czele diecezji bielsko-żywieckiej. W tym czasie doszło do zgłoszenia przypadku molestowania ministranta przez księdza. Poszkodowany opowiedział swoją historię i dwukrotnie spotkał się z biskupem, jednak ten nie podjął żadnych kroków w celu wyjaśnienia sprawy i ukarania duchownego. Ten molestował później kolejnego ministranta.

Przeprowadzenie dochodzenia w tej sprawie Watykan zlecił metropolicie krakowskiemu abp. Markowi Jędraszewskiemu. Wiadomo, że jego wysłannik spotkał się już z ofiarą księdza pedofila.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.