Najnowsza zmiana w sprawie głosowania w konsulacie RP w Toronto

6

Nie będzie horroru przesyłek, które nie dotarły do Konsulatu RP w Toronto, a było ich ok. 2400!!!

Będzie skrzynka do wrzucania pakietów – od poniedziału do piątku 8.00-20.00 w sobotę 7.00-21.00, tak jak było w I turze w Montrealu.

To dobra wiadomość i dla wielu mieszkańców GTA sprawa załatwiona. A reszta? Manitoba, Saskatchewan? No cóż… Lepiej to niż nic.

Obecnie pakietów wysłanych będzie 7214. Dopisało się aż 1540 osób.

O dzisiejszym posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych w Senacie RP

WSZYSTKO O WYBORACH ZA GRANICĄ – ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

6 Comments

 1. Bogdan Herbetko on

  Czy ktos o zdrowych zmyslach moze jeszcze glosowac na Trzaskowskiego ? Mam nadzieje,ze moderator (ka) pozwola mi wyrazic moje zdanie…..

 2. WIESLAW KWASNIEWSKI on

  Pani Malgorzato, a moze by niebyc pzrugany za poufalosc, Pani Redaktor dolaczam sie do podziekowan za Pani aktywnosc w podawaniu wszystkich informacjikoniecznych dla aktywnego udzialu w wyborach. Nie mam watpliwosci, ze Konsulat torontonski zrobil krok w kierunku ograniczenia udzialu wyborcow. wprowadzenie obowiazku – w pierwszej turze – glosowania korespondencyjnego i zwrotu pakietu wyborczego WYLACZNIE droga pocztowa lub przez kuriera, odcielo tysiace potencjalnych wyborcow od glosowania. Poczta kanadyjska nie gwarantowala dostarczenia pakietow do Konsulatu w do piatku 26.06 jesli wyslanoby go we wtorek..W tej konkretnej sytuacji konieczne bylo skorzystanie z dostawy kurierskiej z kosztem $70 za dwa pakiety. Co stalo na przeszkodzie by podobnie jak do do sklepow, pozwolic na utworzenie “kolejki”chodnikowej przed Konsulatem.Kuriozalne, z mojego punktu widzenia, byla koniecznosc potwierdzenia wlasnym podpisem oswiadczenia, ze biore udzial w glosowaniu tajnym. Jak w takich warunkach mozna mowic o glosowaniu tajnym.
  Pozdrawiam

  • wiecej wiary !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rafal trzymaj sie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Kazik Jedrzejczak on

  Droga Małgosiu, Dziękujemy za twoje poświęcenie, młodzieńcza energię i niezwykła prace dla dobra całej Polonii podczas tak emocjonalnych wyborów! Happy Canada Day! Kazik

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.