Nasz – mój prezydent

0

Z cyklu: Ludzie i ludziska

Jaki powinien być? Każdy Polak, który zamierza wziąć udział w nadchodzących wyborach zadaje sobie to pytanie. Są tacy, którzy już wiedzą, inni się jeszcze wahają.

A ja? Uprzednio zdecydowana oddać głos na panią Małgorzatę Kidawę-Błońską nie byłam tak zupełnie przekonana do kandydatki, chociaż jestem jak najbardziej za coraz większą ilością kobiet w polityce i panią Kidawę szanuję za jej działalność, wystąpienia, wartości, które sobą reprezentuje. Mój głos na nią nie byłby „tym mniejszym złem”, chociaż też nie była to „moja pani prezydent”.

Przemówienie Pani Małgorzaty po ustąpieniu z kandydowania wzmogło mój do niej szacunek. Na jej miejsce pojawił się młody, energiczny, przystojny, świetny mówca… można jeszcze długo mnożyć pozytywne określenia. W ekspresowym tempie zebrał potrzebnych 100 tysięcy podpisów, ba, je zwielokrotnił i miałam w tym swój mały udział.

Za ponad tydzień wybory i idę na nie z mocnym przekonaniem, powtarzając słowa Barbary Labudy, wspaniałej kobiety, którą miałam przyjemność poznać osobiście – „stawką jest przyszłość nas wszystkich, a nie indywidualne sukcesy. Mamy szansę na zmianę, nie zmarnujmy jej. Trzaskowski niesie nadzieję, że się nie udusimy, nie zamkniemy, nie stracimy swobody, nie odrzucimy tolerancji. Rafał, wygraj!”  

Dodam też drugi cytat, człowieka równie jak pani Barbara zasłużonego dla polskiej demokracji  – Władysława Frasyniuka:       

Tym razem nie ma już wybrzydzania. Albo głosujesz na Trzaskowskiego, albo jesteś po stronie Kaczyńskiego” – te słowa są skierowane do wszystkich, którzy mają już dość kłamstw, siania nienawiści, przekrętów, dorabiania się na epidemii, czy wreszcie rządów jednego człowieka, zacofanego, niedouczonego, łamiącego Konstytucję, prawa, zakazy – chociażby te ostatnie związane z pandemią, którego ochrona kosztuje nas miliony. Lista jego „przewinień” – powinnam tu użyć zdecydowanie mocniejszego  słowa – jest o wiele dłuższa. Za tym „zwykłym posłem” idą tłumem jemu ślepo posłuszni. Jak szarańcza w tak krótkim czasie zdołali zniszczyć wielkie osiągnięcia tych, którzy walczyli o Polskę otwartą, demokratyczną, tolerancyjną, europejską. Polskę wolną od nazistowskich słów sypiących się ostatnio z ust polityków, a powtarzanych przez ciemny lud. Chociażby jak te ostatnie o homoseksualistach –  „Łeb uciąć k… albo rozstrzelić. Niemiec k… by zrobił k.. lepiej. Już dawno Majdanek powinny otworzyć k… i ich w pierun do krematorium dać. Bydło pieruńskie.”

Mój – nasz prezydent, gdy uda mu się wygrać, będzie miał ciężkie zadanie scalić podzielony na dwa obozy naród, przekonać rodaków, że tylko droga otwarcia na świat, droga zjednoczenia, droga dyskusji, a nie zaciekłych kłótni, droga prawdy, nawet tej bolesnej, a nie populistycznych obietnic i szafowania komunistycznymi hasłami o wielkich sukcesach, które tak naprawdę są wielką porażką – jest naszą nadzieją na budowę silnego, poważanego na arenie międzynarodowej państwa.

Wreszcie będzie to prezydent, który biegle władając językami obcymi, nie będzie podczas zagranicznych wizyt jąkał się, poniżająco dziękując nie wiadomo za co przywódcom znanych z totalistycznych zapędów.          

To polityk o formacie europejskim, którego nie będziemy musieli się wstydzić. Demokrata i Europejczyk – dla mnie to najważniejsze” – ponownie zacytuję Barbarę Labudę.  

“Będę waszym kandydatem, będę kandydatem zmiany. To będą wybory między Polską otwartą  a Polską, która szuka wroga”.

Słowa Rafała Trzaskowskiego niosą nadzieję. Życzę mojemu-naszemu prezydentowi wygranej, a gdy tak się stanie, to z wielkim zainteresowaniem będę śledzić tego polityka, który jak niegdyś Donald Tusk, na naszych oczach wyrasta na męża stanu. Powodzenia Panie Rafale!

Beata Gołembiowska

www.bgbooks.com.pl

Poleć:

O Autorze:

Beata Gołembiowska

Beata Gołembiowska – pisarka, autorka powieści Żółta sukienka, Malowanki na szkle, Lista Olafa, Droga do Wilenii oraz książek–albumów – W jednej walizce i Teatr bez granic. Kocha przyrodę, ceni ciszę, a w ludziach – tolerancję.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.