Niedzielne wybory mogą okazać się dobrą wiadomością dla stosunków Unii z Polską

0

Właśnie teraz, po wielkim wyborczym zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości, pojawiła się paradoksalnie szansa, by wyprowadzić relacje UE-Polska z trwającego już kilka lat klinczu, w jaki wpędziły je działania PiS – ocenia Wojciech Przybylski w POLITICO. Redaktor naczelny Visegrad Insight i prezes Fundacji Res Publica pisze o tym, jak Unia mogłaby sobie poradzić z rządem w Warszawie.

Po niedzielnym zwycięstwie Andrzeja Dudy, rząd PiS będzie nie tylko trzymał się swojej agendy, ale mając czas przed kolejnymi wyborami aż do 2023 r. przyspieszy jeszcze niektóre swoje działania. Dotyczy to planów przebudowy sądownictwa, przejęcia mediów, centralizacji władzy kosztem samorządów i kneblowania społeczeństwa obywatelskiego.

Przyświeca temu przewodnia zasada: zdławić zagrożenie z prawej strony, zwłaszcza ultra-nacjonalistycznej Konfederacji, która systematycznie zyskuje w sondażach.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.