Nieruchomości – wychodzimy z COVID-u

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

Zostawcie drzwi otwarte oraz włączcie wszystkie światła w domu: taki to obraz przyświeca wszystkim pozostawiającym swe domostwa przed robieniem tzw. Open House. Od tego momentu w czasie weekendu zazwyczaj agenci mogą zacząć akcję pod nazwą dom otwarty. Takich w okresie pandemii nie było, z uwagi na możliwość przenoszenia zarazków.

Otóż niektóre prowincje w Kanadzie zaczynają już pozwalać na robienie tzw. Open House’ów, oczywiście wprowadzając nowe zasady ich robienia, między innymi takie, które do tej pory obowiązywały przy regularnych pokazach domów. Otóż Związek Agentów w Vancouver zaczyna już zezwalać na robienie “domów otwartych”, oczywiście zaznaczając, że istnieją specjalne obostrzenia w oglądaniu domów. Obostrzenia te obejmują np. stosowanie dezynfekcji rąk, zakładanie masek, zakładanie ochraniaczy na stopy itd.

Natomiast w prowincji Ontario, 3. stopień “otwarcia pandemicznego” przewiduje otwarcie domów oraz robienie “domów otwartych” w ramach zezwolenia na spotkania aż do 50 osób, oczywiście przy zachowaniu wszystkich dotychczasowych norm fizycznego dystansu.

Ponadto dochodzi do tego ograniczone pozwolenie na dotykanie przedmiotów, szaf, kontaktów i nieużywanie toalet w pokazywanych nieruchomościach. Przy pokazach, zazwyczaj tylko agenci mają prawo otwierania drzwi, oczywiście w rękawiczkach, oraz mają obowiązek limitowania liczby gości wpuszczanych w jednym momencie do domu. Przed wejściem do takiego “Open House” należy wypełnić dokładny kwestionariusz, który dotyczy zarówno ostatnich podróży, jak i styczności z chorobą itd.

Sprzedający, a także właściciele, którzy godzą się na pokazywanie mieszkań do wynajmu, mają dodatkowe obostrzenia, albowiem muszą zadowolić dotychczasowych lokatorów, co nie zawsze jest proste. Dlatego też w dalszym ciągu zachęca się nowo wynajmujących do korzystania ze zdjęć oraz filmików pokazujących wszystkie zalety nieruchomości. W wielu wypadkach pomaga tu aplikacja Zoom, którą można stosować dla wirtualnego pokazu.

Jak wiemy, wielu oglądających oraz zwiedzających “domy otwarte” traktowało swoje wizyty wyłącznie jako hobby, sposób spędzenia wolnego czasu, a nie na wstęp do kupna: a więc na pewno takiej klienteli będzie teraz dużo mniej. W większości będą to klienci naprawdę zainteresowani nieruchomością.

A więc cały proces sprzedaży nieco się zmienia, zawężając krag oglądających. Wielu potencjalnych klientów dużo więcej czasu spędza na bardziej szczegółowym zapoznaniu się z rynkiem nieruchomości poprzez internet, oraz przeglądaniu zdjęć, Virtual Tours, zanim zdecydują się na osobiste wejście do domu czy mieszkania. Niektórzy wręcz twierdzą, że obecny rynek niekiedy przypomina rynek sprzedaży samochodów, kiedy większość interesujących nas spraw sprawdzamy poprzez internet, a dopiero po zdecydowaniu się na określony model decydujemy się na fizyczne sprawdzenie.

Do niedawna zapraszaliśmy klientów na poczęstunek, a także do biura, rozmawiało się jednocześnie o różnych aspektach biznesu, przedstawiało umowy, oraz informowało o wielu jej aspektach. Podawaliśmy sobie ręce po uzgodnieniu warunków, czy też podpisaniu oferty i umowy.

Teraz fizyczny kontakt na tyle się urwał, że podobne zachowania zostały wstrzymane. Trochę szkoda, bo kontakt osobisty zawsze był ważny, utrwalał relacje, dopełniał całą procedurę, a także powodował, że wzajemne zaufanie rosło i budowało się korzystne relacje. Zmiana całego systemu spowoduje na pewno inne reakcje, co będzie również miało wpływ na cały rynek nieruchomości. Trzeba będzie w inny sposób dokonywać wyboru reprezentującego nas agenta, a obecnie jest to bardzo bezosobowe.

Oczywiście dotychczasowe doświadczenie na pewno się liczy; zachęcam wszystkich do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.house4us.ca, a takze kontakt osobisty pod numer telefonu: 647-209-3511, lub email: house4usteam@gmail.com. Pracujemy jak dawniej w zespole: “Co dwie głowy to nie jedna” Prosimy o kontakt wszystkich zaintreresowanych kupnem, sprzedażą, oferujemy bezpłatną wycenę nieruchomości.

Ryszard Sobolewski
GoWest Realty Ltd,Brokerage

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.