Prokuratura nie chce wiedzieć, czy Zdzisław Kurski gwałcił Magdę

0

Jestem oburzona, że gdy ukazał się reportaż w “Wyborczej” prokuratura nie wszczęła postępowania w sprawie molestowania Magdy Nowakowskiej przez Zdzisława Kurskiego. Prawa krzywdzonych kobiet często nie są respektowane – mówi nam adwokatka. W chwili publikacji wywiadu przyszła wiadomość, że Magda Nowakowska składa zawiadomienie o „wielokrotnym gwałceniu”

Piotr Pacewicz, OKO.press: Magda Nowakowska, która w reportażu „Wyborczej” opowiada, jak w dzieciństwie gwałcił ją Zdzisław Kurski (syna Jacka Kurskiego) została przesłuchana przez prokuraturę tylko raz, w 2015. Gdy sąd nakazał w czerwcu 2018 wznowić postępowanie, prokuratura już jej nie wezwała. Wysłuchała Zdzisława Kurskiego, jego obojga rodziców (Jacek Kurski twierdził, że to wszystko zemsta ojca Mady na nim), doradców TVP, ale nie wezwała ofiary.

Adwokatka Karolina Bućko: To było dziwne. Ale dziwna jest też dzisiejsza sytuacja, po publikacji reportażu w „Wyborczej”. Jest materiał dziennikarski, prokuratura powinna wszcząć postępowanie, żeby wyjaśnić, czy doszło do tego przestępstwa, czy nie. Jestem oburzona, że gdy wszystko wyszło na jaw, prokuratura nie robi nic. To wbrew zasadzie legalizmu (cały wywiad – dalej).

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.