Ruch Ośmiu Gwiazd pokazał Manifest Młodego Pokolenia

4

Ruch Ośmiu Gwiazd ostrzega, że może dojść do masowych protestów, jeśli sytuacja w Polsce nie ulegnie zmianie. Młodzi ludzie skupieni wokół ruchu i Strajku Wkurzonych opublikowali właśnie Manifest Młodego Pokolenia. Wymienili w nim swoich 12 postulatów.

Dzięki pakietowi zmian Polska ma stać się krajem bardziej przyjaznym dla ludzi. Autorzy manifestu oczekują konkretnych projektów ustaw, które mają zrealizować ich postulaty. Chcą, by w Polsce skończyć z “upolitycznieniem policji”, propagandą i cenzurą w mediach publicznych czy “niszczeniem polskiego parlamentaryzmu” w postaci pisanego w pośpiechu prawa.
 
Krytykują również “kolesiostwo i defraudację publicznych pieniędzy”, “pomoc wyłącznie bankom” (domagają się pomocy osobom najbardziej dotkniętym przez epidemię koronawirusa), upartyjnienie sądów i uniwersytetów, ingerencję w wolność słowa czy archaiczne metody nauczania.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

4 Comments

  1. No a co oni mogą zrobić więcej. To biznes, sklep z koszulkami. Aby obroty wzrosły, to muszą robić więcej szumu.

  2. Jak dla mnie to tez nie pojęte co ten niby ruch robi 🙁 myślałem że to będzie dla idei a to tylko dla kasy … Szkoda mam nadzieje że młodzi przejrzą na oczy

  3. To przykre, że młodzi niby mądrzy, a nie podburzają innych do wspólnego manifestu i do tego jeszcze by najlepiej kupił koszulke i pozwolił zarobić dla prawdziwego autora całego ruchu.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.