Sądy, boiska, ile COVID-19 kosztuje miasta oraz inne uaktualnienia “Gazety

0

Oto najnowsze informacje z 6 lipca:

Kanada – 105 935 (30 czerwca – 104 204)

źródło

• Prawnicy stwierdzili, że dystans fizyczny był niemożliwy do utrzymania w często przepełnionych salach sądowych w całym Ontario w poniedziałek, kiedy wznowiono pracę sądów po przerwie wynoszącej kilka miesięcy. Daniel Brown, wiceprezes Stowarzyszenia Prawników Karnych, powiedział, że częściowemu otwarciu sądów towarzyszyło zamieszanie. Zaplanowano zbyt wiele spraw w stosunku do liczby dostępnych sal sądowych, co skłoniło niektórych prokuratorów do zasugerowania przejścia na wirtualne sprawy sądowe, mimo że nie planowano ani nie przygotowano się do spraw na odległość.

• Władze miasta Toronto otwierają od wtorku boiska wielofunkcyjne na „treningi zespołowe” z udziałem maksymalnie 10 osób. Niedozwolone będą jednak mecze. Istnieje 700 miejskich boisk sportowych w 170 lokalizacjach – są to boiska do piłki nożnej, softball, lacrosse, baseballa i krykieta. Limit 10 osób obejmuje uczestników i trenerów, a także rodziców i opiekunów, a dodatkowi widzowie nie są dozwoleni.

• Wszystkie wcześniej ogłaszane koncerty Toronto Symphony Orchestra (TSO) w sezonie 2020-2021 zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19, ale orkiestra zamierza występować: w różnych miejscach i w mniejszych konfiguracjach. W komunikacie prasowym podano, że „zaplanuje na nowo koncerty i programy w całym GTA, w tym w Roy Thomson Hall, dla publiczności i w zespołach o rozmiarach zgodnych z obowiązującymi przepisami zdrowotnymi”. Co to dokładnie oznacza, zostanie ujawnione jesienią.

• Premier Doug Ford powiedział, że dwie ostatnie społeczności pozostające na pierwszym etapie  otwarcia przejdą od wtorku do etapu 2 – Kingsville i Leamington. Premier zapowiada, że w najbliższych dniach odwiedzi region Windsor-Essex, aby podziękować społeczności za cierpliwość. Większość Windsor-Essex, z wyjątkiem tych dwóch miast, przeszła do drugiego etapu otwarcia gospodarki 25 czerwca po tym, jak powstrzymano wybuch zakażeń na lokalnych farmach.

• Po raz pierwszy w Ontario zanotowano zero zgonów. 

• Pandemia COVID-19 spowodowała dodatkowe koszty rzędu setek milionów dolarów i utratę dochodów miast, w tym gwałtownie spadające przychody z komunikacji miejskiej. Gminy nie mają innego wyboru, jak rozważać plany zbilansowania budżetu poprzez podniesienie podatków od nieruchomości, opłat za usługi dla mieszańców lub cięcia usług. Na spotkaniach rad miejskich w całej prowincji odbywają się trudne rozmowy na temat redukcji kosztów. Rozważane są cięcia usług komunikacyjnych, ograniczenie służby zdrowia publicznego, usług straży pożarnej i policji oraz zamknięcie parków i atrakcji w celu obniżenia kosztów. Prawo zabrania gminom na deficyty budżetowe, więc gminy w całym Ontario zwalniają tysiące pracowników. Burmistrz Toronto John Tory powiedział, że jego miasto zostało narażone w tym roku na koszty co najmniej 1,5 miliarda dolarów z powodu pandemii. Burmistrz Mississaugi Bonnie Crombie powiedziała, że ​​jej miasto musiało już podjąć trudne decyzje z powodu presji finansowej związanej z COVID-19, w tym zwolnienia 2000 pracowników. Crombie oszacowała, że ​​pandemia kosztuje jej miasto 20 milionów dolarów miesięcznie.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 21.33:

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.