Tak rząd pomaga Dudzie w kampanii wyborczej. Opozycja oburzona.

0

Burza wokół aktywności premiera Mateusza Morawieckiego i jego ministrów w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Zdaniem opozycji, politycy rządu PiS w tym czasie powinni być na urlopach i nie korzystać ze służbowych aut. Kancelaria Premiera uważa, że rząd wykonuje swoje konstytucyjne i ustawowe obowiązki.

Wirtualna Polska zapytała Kancelarię Premiera o głośną w ostatnich dniach aktywność premiera i jego rządu, która zbiega się w czasie z prowadzoną kampanią wyborczą Andrzeja Dudy. Zdaniem urzędników KPRM, zarówno Mateusz Morawiecki, jak i ministrowie wykonują swoje obowiązki służbowe.

“Premier Mateusz Morawiecki aktywnie realizuje zadania wynikające z obowiązków Prezesa Rady Ministrów. Są to między innymi obowiązki na arenie międzynarodowej. Ostatnie tygodnie to spotkania z Grupą Wyszehradzką – premierem Słowacji, Czech i Węgier, a także rozmowy z premierem Szwecji, kanclerz Niemiec oraz szefem Rady Europejskiej. Aktywność Prezesa Rady Ministrów związana jest również ze wsparciem przedsiębiorców i ochroną miejsc pracy. Rządowa pomoc w postaci Tarczy Finansowej i Antykryzysowej przeciwdziała skutkom pandemii COVID-19. Temu służą również spotkania z przedsiębiorcami i samorządowcami” – informuje Wirtualną Polskę Centrum Informacyjne Rządu.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.