Tłumy na wiecu rywalek Łukaszenki. Zdjęcia pokazują, jak bardzo Białorusini mają dość prezydenta.

0

Przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi coraz więcej Białorusinów wyraża swój sprzeciw wobec rządów Aleksandra Łukaszenki. Na wiecach jego rywalek pojawiają się tłumy. Zdjęcia opublikowane na Twitterze przez białoruskiego dziennikarza robią wrażenie.

“Do wiecu dołączyło na ten moment od 35 do 45 tysięcy ludzi. Atmosfera jest niesamowita. Przemówienia Cichanouskiej i Cepkały bardzo mocne i wyraźnie antyłukaszenkowskie” – napisał na Twitterze dziennikarz Franak Viačorka.

Mowa o Switłanie Cichanouskiej, głównej kontrkandydatce Łukaszenki w nadchodzących wyborach, oraz Weronice Cepkale, żonie Walerego Cepkały, któremu władze nie pozwoliły na rejestrację w wyborach, i wobec którego chciały zastosować areszt (uciekł do Rosji). Wraz z nimi na wiecach pojawia się Maria Kolesnikowa, szefowa sztabu Wiktara Babaryki, który miał być głównym rywalem Łukaszenki, ale został zatrzymany i oskarżony o nadużycia finansowe.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.