Trzaskowski przegrał, ale został liderem opozycji

1

Rafał Trzaskowski jest pierwszym politykiem od czasów Donalda Tuska, który może przebudować opozycję i rzucić wyzwanie PiS. Szkopuł w tym, że nikt w PO jeszcze nie wie, czy Trzaskowski jest na to gotowy.

W Platformie wszyscy są co do jednego zgodni: Warszawa jest za mała na Rafała Trzaskowskiego. W ciągu kilku tygodni kampanii prezydent stolicy stał się najpopularniejszym politykiem opozycji, zdobywając poparcie niemal 10 mln wyborców.

Oczywiście, to nie jest wynik marzeń, bo Trzaskowski nie wygrał. Pokonanie Andrzeja Dudy byłoby prawdziwym politycznym przewrotem. Nie ma wątpliwości, że bez własnego prezydenta Jarosław Kaczyński straciłby możliwość realizacji swych politycznych wizji. W ten sposób wyborcy stępiliby PiS zęby, skazując obóz władzy na ograniczenie rewolucyjnych zapędów. W naszym systemie konstytucyjnym prezydent nie ma wielkich możliwości kreacji, ma za to potężne narzędzia destrukcji — i to byłaby broń Rafała Trzaskowskiego.

WIĘCEJ

 

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. Z PiS-em nie można łagodnie Trzaskowski popełnił ten błąd i nie wyciągał w kampanii pisowskich afer: “Srebrna”, Szumowskiego, “nam się należy”, rdzewiejąca “stopka” w Szczecińskiej Stoczni, zawłaszczenie TVP przez PiS, łamanie Konstytucji…itd. I przegrał, nieznacznie ale przegrał.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.