Unik Morawieckiego w strzelaninie z Ziobrą

0

Mateusz Morawiecki wykonał polityczny unik w grze, którą próbuje ustawić Zbigniew Ziobro. Premier w sprawie Konwencji Stambulskiej dał sobie czas potrzebny na przegrupowanie sił w starciu z ministrem sprawiedliwości, który od wyborów prezydenckich wyraźnie się zaktywizował.

Kiedyś w polityce popularność zdobywało powiedzenie „jak nie wiesz, co zrobić, powołaj zespół”. Dziś ten pomysł twórczo rozwija partia rządząca, podnosząc go na jeszcze wyższy poziom instytucjonalny: „jak nie wiesz co zrobić, pchnij sprawę do Trybunału”. A prezes Przyłębska wrzuci temat do zamrażarki.

Tak było np. ze skargą posłów PiS ws. tzw. aborcji eugenicznej (możliwość przerywania ciąży ze względu na trwałe i nieodwracalne uszkodzenie płodu), która od lat nie może doczekać się rozstrzygnięcia. Ba, skarżący musieli złożyć papiery w Trybunale jeszcze raz, bo jesienią ubiegłego roku w związku z końcem kadencji Sejmu ważność wniosku do TK po prostu wygasła.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.