W Sopocie odsłonięto pierwszy w Polsce pomnik Władysława Bartoszewskiego

0

W centrum Sopotu – na placu przed głównym dworcem kurortu – odsłonięto dziś wieczorem pomnik Władysława Bartoszewskiego. To pierwsze tego typu upamiętnienie zmarłego w 2015 r. żołnierza AK, działacza opozycji w II RP i ministra spraw zagranicznych w III RP.

W uroczystości odsłonięcia figury wzięli udział byli m.in. prezydenci RP Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

Na miejscu był też syn – poseł z PSL Władysław Teofil Bartoszewski. – Przez 60 lat był moim ojcem, był moim przyjacielem i był moim mentorem. Miałem z nim bardzo bliskie stosunki, wprowadził mnie do życia państwowego – dyskretnego, ale państwowego i zawsze za jego wiedzą i zgodą działałem – powiedział.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.