WOŚP podsumowuje swoje działania w czasie koronawirusa

0

200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, ponad 30 respiratorów, 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych – to tylko część sprzętu, jaki Fundacja WOŚP przekazała polskim szpitalom, DPS-om i innym placówkom na walkę z koronawirusem. Fundacja Jurka Owsiaka podsumowała dziś prowadzone od połowy marca działania.

– Jesteśmy dumni z tego, że natychmiast, kiedy ogłoszono, że epidemia jest i u nas, tak jak i inne organizacje pozarządowe ruszyliśmy z pomocą. Uruchomiliśmy środki, które znajdowały się na naszym koncie i zaczęliśmy zakupy – mówi Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP.

– Nie było łatwo sprowadzić te urządzenia medyczne do Polski. To był długi i zagmatwany proces produkcji, transportu, czasem podejmowanie ryzyka. Ostatecznie pomogliśmy 360 szpitalom, 416 Domom Pomocy Społecznej i prywatnym domom seniorów, 56 zakładom opiekuńczo-leczniczym i 23 hospicjom. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym, cieszę się, że wygraliśmy i możemy iść razem na spacer – podkreślał Owsiak.

WIĘCEJ

 
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.