WYBÓR SERCEM I ROZUMEM

0

Z cyklu: Wieści z frontu

Populiści próbują przejąć rządy nas światem. Dlatego Duda spotkał się z Trumpem, bo są z jednej gliny lepieni. Tyle że Trump kończy swoją haniebną działalność. Demokrata Trzaskowski rozmawiał z demokratą Obamą. Nie tylko PiS w Polsce funduje nam dewastację. Podobnie dzieje się w Londynie, w Budapeszcie, w Stambule. 

Jeśli Rafał Trzaskowski zwycięży, rozpocznie się światowy triumf demokracji. Rozpocznie się w Polsce. Stąd tak ogromna odpowiedzialność za losy Europy, która na naszych barkach dziś spoczywa. Musimy za wszelką cenę obronić naszą ojczyznę i naszą pomyślność w Unii Europejskiej. Duda ją niweczy i do reszty zrujnuje, jeśli wygra prezydencki plebiscyt.

Oto nasza perspektywa, znacznie szersza, aniżeli tylko małe ojczyzny.

Agnieszka Holland została pozwana przez Ordo Iuris za skojarzenie ich z faszyzmem. Ordo Iuris to wiodąca organizacja propisowska, która ma niebagatelny wpływ na pisowską propagandę. Wielce szkodliwa, zbójecka i groźna.

Cechą wszelkich wystąpień Dudy jest szczucie ludzi przeciw innym ludziom, obywateli na obywateli. Na wszelkie mniejszości. Zatruwa nasze społeczne życie jadem wrogości i pogardy. Jego słowa mają charakter narodowo-socjalistyczny, bo dyktuje owe słowa naczelny architekt polskich dusz, prezes Kaczyński.

Polacy powoli budzą się ze snu. Już wiedzą, że zostali oszukani, wiedzą, że skarbiec jest pusty, że nie najedzą się podpaskami i musztardą. Że nie wystarczy im kukła zapewniająca o swojej stabilności, skoro gołym okiem widać, że to blaga.

Rafał Trzaskowski mówi do swoich wyborców: “Chcę mieć jednego szefa, a tym szefem będziecie właśnie wy!” 

Szefem Dudy jest prezes Kaczyński, bezwzględnie wymagający posłuszeństwa od swojego podwładnego.

Duda nie chce się spotkać z Trzaskowskim, bo wie, że nie ma argumentów. Jego wypowiedzi oparte są na kłamstwie i manipulacji. Nie potrafi odpowiadać na pytania, bo nie ma nic do powiedzenia. Jest oszustem. Dlatego nie odbędzie się debata prezydencka, choć Trzaskowski niezmordowanie na nią zaprasza. No, ale Dudzie się marzy pojedynek głupich min.

Duda reprezentuje nurt faszyzujący w polityce. Nie toleruje demokracji. Jego ideologia wywodzi się wprost od Romana Dmowskiego. Mam taki prywatny kalendarz: 4 lipca – rocznica Pogromu Kieleckiego, 10 lipca – rocznica Pogromu w Jedwabnem, 12 lipca – II tura wyborów prezydenckich, 22 lipca – Marsz pamięci spod Pomnika Umschlagplatz.

Marsz Pamięci, bo zbiorowość tylko wtedy jest zbiorowością, gdy zachowuje pamięć o swoich losach. Choćby ku przestrodze.

https://krytykapolityczna.pl/kultura/historia/na-posterunku-rozmowa-prof-jan-grabowski/

Ludzie w swojej masie nie pamiętają, i to nas gubi. Historia została trwale przekłamana. Błądzimy niczym dzieci we mgle, w sosie nacjonalistycznej tromtadracji, pośród trucheł żołnierzy wyklętych, co mają krew na rękach.

Wierzę atoli, że za tydzień zwycięży demokracja. Że zatriumfuje wizja Polski praworządnej, roztropnej i przewidującej. Że Rafał Trzaskowski wygra z Dudą, bo nie jest marzeniem żadnego narodu, aby głową państwa był pajac. Przecież o kraju świadczy jego reprezentant, tymczasem nikt nie chce się wstydzić za swojego przedstawiciela!

Jest jeszcze coś poza ideologią, co interesuje każdego z nas: dobrobyt i pomyślność. Żeby było co do gara włożyć…

Rafał Trzaskowski reprezentuje Polskę wszystkich i troskę o losy ojczyzny. Przestrzega nas przed oddawaniem całej władzy w nieodpowiedzialne ręce, mówiąc, że “Dziura Morawieckiego” podobno sięga 100 mld zł, podobno szykują się olbrzymie podwyżki podatków… Niezależny prezydent może zawetować ustawy podatkowe, długopis podpisze je w ciemno… W środku nocy.

To było do przewidzenia. Żeby rozdać, trzeba zabrać. Pieniądze nie rosną na drzewach, choć można je dodrukować. Dodrukować obniżając ich wartość. Drożyzna – oto efekt rządów Morawieckiego i Kaczyńskiego.

Zastopujmy tę szaleńczą karuzelę. Niech na czele państwa stanie prezydent, który będzie patrzył pisowskiej władzy na ręce!

Przemysław Wiszniewski

 

Poleć:

O Autorze:

54-latek, warszawiak. 20 lat pracował w TVP jako dziennikarz TV Edukacyjnej i TV Polonia, z wykształcenia pedagog, UW. Ukończył psychoanalizę szkoleniową. Był aktywistą Otwartej Rzeczpospolitej, prowadząc szkolne pogadanki na temat wielokulturowości. Zaangażowany w dialog żydowsko-polski na blogu FaceJew. Publicysta serwisów Ruch Komitetu Obrony Demokracji, Liberte Leszka Jażdżewskiego, „Medium Publiczne” Ewy Wanat, Koduj24 Magdy Jethon, "Studio Opinii" Stefana Bratkowskiego., były red. nacz. "Naszego Czasopisma", rzecznik Stowarzyszenia WRD i ODnowy. Wydawca jednodniówki "Na czatach" pod redakcją Haliny Flis-Kuczyńskiej. Zaangażowany w dokumentowanie wideo działań opozycji ulicznej na Video-KOD, a także przekazów Tomasza Piątka.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.