WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH W KANADZIE 2020

24

Podajemy wyniki wyborów prezydenckich II tury w Kanadzie w czterech komisjach obwodowych:

TORONTO

Pakiety wysłane – 7213

Pakiety odesłane – 4883

Głosy ważne – 4864

Andrzej Duda – 3353 – 68,94%

Rafał Trzaskowski – 1511 – 31,06%

 

OTTAWA

Pakiety wysłane – 701

Pakiety odesłane – 646

Głosy ważne – 637

Andrzej Duda – 308 – 48,5%

Rafał Trzaskowski – 328 – 51,5%

 

VANCOUVER

Pakiety wysłane – 2206

Pakiety odesłane – 1494

Głosy ważne – 1482

Andrzej Duda – 696 – 46,9%

Rafał Trzaskowski – 786 – 53,1%

 

MONTREAL

Pakiety wysłane (i odebrane) – 1004

Pakiety odesłane – 872

Głosy ważne – 856

Andrzej Duda – 363 – 42,4%

Rafał Trzaskowski – 493 – 57,6%

•••

Tu znajdą Państwo wyniki II tury wyborów prezydenckich w 2015 rokuA jak było w Toronto w II turze – wkrótce.

O WYBORACH PREZYDENTA RP ZA GRANICĄ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

24 Comments

 1. Mieszkam w Polsce i Polska jest jedna. Politycy przychodzą, odchodzą, a wszyscy kłamią. Zrozumcie wreszcie, że: PiS i PO to takie samo zło ! Mało różni się w działaniu tzw. POPiS. Napiszę wam: nie jak media opisują, ale jak Polacy postrzegają. Otóż: Duda to: manekin prezesa, strażnik długopisu, bez własnego zdania, skaucik wykrzykujący patriotyczne hasła niczym na szkolnym apelu. Z kolei Trzaskowski to paniczyk, laluś, typowy karierowicz bez pomysłu, szambolej który mówi, że wszystkich kocha i będzie dobrze i takie tam pierdu-pierdu. Obaj kandydaci nie mieli planów, nie mieli wizji i za wyjątkiem pustosłowia niczego nie pokazali. W Polsce ludzie głosują nie dlatego, że lubią swojego kandydata tylko, że nienawidzą drugiego kandydata. Zresztą prawie 40% wyborców nie poszło na wybory. Spostrzegacie Polskę przez mass-media, a tak Polska nie istnieje…to zafałszowany obraz, krzywe zwierciadło.

  • Bob Borejsza on

   roznica w tych wyborach jest tak mala ze DUDA naprawde musi innaczej podejsc do ZADU PIS – bo za piec lat Komuna wroci na jego stanowisko

 2. Bob Borejsza on

  I am of Polish Origin, both my parents were Polish, but I was born in Montreal and I would never think that I could vote in Poland even if I had Polish citizenships, it is not right, you are all lucky to be in the best country in the world and yet you diminish yourselves by wanting to vote in two separate countries especially one where you don’t even live in, total hypocrisy, wstyd

 3. W ubieglym tygodniu dzwonilam do konsulatu, odpowiedziano mi, ze wszystkie pakiety zostaly wyslane i na pewno dojda na czas. Nie doszly. Czyzby dlatego, ze w I-szej turze nie glosowalam na pana Dude?
  Wczoraj, 13go lipca, wieczorem, nadeszla przesylka z Konsulatu zawierajca pakiet do II tury wyborow. Pakiet zostal wyslany 1.07.2020 (Canada Day – statutory holiday!!).
  Podejrzewam, ze pakiet zostal ostemplowany przez Konsulat i wyslany w takim dniu, zebym go nie dostala przed sobota. Mieszkam w Etobicoke, 15 min drogi od Konsulatu.
  Czuje sie zmanipulowana i zniesmaczona postawa naszego Konsulatu.
  Pozdrawiam,

  • Skad ktokolwiek mogl wiedziec na kogo pani glosowala? Ludzie opamietajcie sie!

 4. Ottawa, Montreal, Vancouver to lewica. Glosowali za LGBTB. Dajcie spokoj. Tak samo jak ta mlodziez polska na zachoidzie Europy, Mozgi wyprane.

 5. Niestety ani moj ani glos mojego meza nie dotarly z Calgary do konsulatu w Vancouver. Koperty zostaly wyslane expresspost w poniedzialek w piatek nadal niedotarly do Vancouver z “powodu bledu w przekierowaniu”przez poczte utknely w Burnaby BC (15 km od Vancouver)w piatek o godz 11:11 i niestety bylo zbyt pozno dla kanadyjskiej poczty aby przesylke ekspresowa dostarczyc jeszcze w piatek. Smutne ale prawdziwe.

 6. Kochowski Ryszard, Olszewska Lidia on

  Bylo nas trzy osoby do glosowania, przeszla tylko jedna osoba o czym dowiedzielismy jak przyslal nam odpowiedz Konsulat. Powiadomili nas ze nie mozemy uczesniczyc w wyborach poniewaz jest problem w systemie komputerowym. Na II ture mimo ze do glosowania bylo 2 tygodnie Konsulat RP w Toronto wyznaczl tylko 1 dzien- 29 czerwca. Nie moglismy wziasc udzialu w zgloszeniu na glosowanie bo akurat w poniedzialek nie mielismy dostepu do internetu. 30 czerwca otzymalismy odpowiedz ze juz zapozno . To celowe bylo utrudnienie, aby jak najmniejsza ilosc Polakow nie mogla glosowac w tegorocznych wyborach. O tym jak traktowana Polonia w Toronto powiadomiona bedzie Kancelaria Prezydencka w Polsce. Przykro ze Konsulat w Toronto tak lekcewazy nas Polakow.

  • Bob Borejsza on

   Polskie Konsulaty dzis sa do niczego, biora pieniadze I nic nie robia wstyd

 7. Można wnieść protest wyborczy w takiej sytuacji. Tylko warto pamiętać, że w tym roku zmieniono termin z 14 dni na 3 dni od daty ogłoszenia oficjalnych wyników przez PKW.

 8. Takie opoznienia Canada Post powinny byc brane pod uwage ,i glosy liczone tez! ….my nie liczylismy na Canada Post i pojechalismy sami pod Polski konsulat aby oddac glos..a co mieli zrobic polacy z London czy Windsor? Tylko niesolidna Canada Post… nie fair!

 9. Ja nie dostałam pakietu do drugiej tury wyborów. Dzwoniłam do konsulatu, powiedziano mi, że zostały wysłane i na pewno dotrą. No nie dotarły, może tak miało być, żeby dotarły np w poniedziałek????

 10. Nie winię PiSu bo to byłby absurd Mam trochę żal do CanadaPost, że się nie wyrobili choć wzięli za to pieniądze. Wyszło jak wyszło. Trudno

  • Bob Borejsza on

   Canada Post has nothing to do with the Polish Elections, give me a break why are you even voting if you are living in Canada, you are either a Canadian or a Polak – you can’t be both, where is your allegiance and loyalty. If you wanna vote in the Polish elections go back to Poland

  • Hi Bob. I literally said that I’m not blaming Canada Post, it’s just a shame it didn’t work out. I left Poland about 9 years ago and never voted since. I used to be of similar opinion – if you don’t live there you shouldn’t vote. I’m kinda conflicted right now about the issue. The only reason I voted was because my mother still lives there. It is every Pole’s right to vote wherever they might be and the North American Polish community tends to be very conservative and supportive of the current government anyway. I thought I would just add a single vote of counterweight.
   Also dual- and multiple nationality people exist everywhere.

 11. Toronto i Vancouver – wygląda jakby 1/3 osób nie zagłosowała. Głosy żony i mój nie dotarły nadal dzięki opóźnieniu CanadaPost. Pakiety do głosowania otrzymaliśmy we wtorek, wysłaliśmy w środę rano Xpresspost’em. Nadal wiszą jako “Expected delivery: Date pending”.

  • Bogdan Herbetko on

   Czy winisz za to PiS czy Canada Post ? Badz bardziej klarowny…..

  • Magdalena Lesiuk on

   Piotrze tak samo z moim głosem w Ottawie – w środę dotarł na pocztę w Ottawie i do tej pory wisi jako “delivery pending” 🙁

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.