Badają tych, którzy COVID-19 przeszli łagodniej. Konsekwencje długofalowe.

0

Problemy kardiologiczne, zmniejszona wydolność organizmu, zaburzenia węchu i smaku, a nawet stany lękowe i depresyjne – takie konsekwencje u ponad 150 osób, które łagodniej przeszły zakażenie koronawirusem zauważył dr Michał Chudzik, kardiolog z Łodzi.

– Dotąd świat medycyny skupiał się na tych, którzy chorobę przechodzili w ciężki sposób. My skupiamy się na tych, którzy przeszli ją średnio, lekko, albo bezobjawowo. Wniosek jest taki, że COVID-19 to poważna choroba ogólnoustrojowa – mówi.

Dr Michał Chudzik jest adiunktem Katedry i Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.  – Zauważyłem, że wszystkie opracowania dotyczące COVID-19 skupiają się na osobach, które przez zakażenie przeszły w ciężki sposób i musiały być hospitalizowane. One miały stały dostęp do leków i były regularnie doglądane przez specjalistów. O osobach, które chorowały w łagodniejszy sposób, w ramach izolacji domowej wiedzieliśmy bardzo mało. Świat medycyny raczej się nimi nie interesował – mówi.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.