Czym jest kobiecy wytrysk? Czy jest to powód do wstydu?

0

“Lepiej przeczytaj ten tekst” – to zdanie skierowane jest zarówno do pań, jak i do panów, bo kobieca ejakulacja zamiast być traktowaną jako coś normalnego, często jest powodem do wstydu. Zupełnie niepotrzebnie. – Moim zdaniem to super fajne, że może z nas coś wytryskać w trakcie uniesienia, ale gros kobiet atakuje siebie za to, że mają ten wytrysk – podkreśla w rozmowie z naTemat Katarzyna Kucewicz, psycholożka, psychoterapeutka i terapeutka zaburzeń seksualnych.

Kobieca ejakulacja, na którą mówi się także “kobiecy wytrysk”, to pojawienie się w okolicy pochwy specyficznego płynu podczas przeżywania lub zbliżania się do orgazmu. Niektóre kobiety miewają takie stosunki, podczas których wydzielają płyn z gruczołu Skene’a nie będący ani śluzem, ani moczem.

Jako że wydzielanie tej substancji ma formę “wyrzutu”, potocznie przyjęło się określenie, że jest to wytrysk. Choć może się wydawać, że to najwyższa formą spełnienia, tak naprawdę ów kobiecy wytrysk nie wpływa specjalnie na intensyfikację doznań.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.