Druga fala COVID-19, powrót do szkoły, komunikacja miejska w pandemii i inne uaktualnienia “Gazety” (1 września)

0

Oto najnowsze informacje z 31 sierpnia:

Kanada – 128 948 potwierdzonych przypadków (24 sierpnia – 125 647)

źródło

• Surowe ostrzeżenie od głównej lekarz Toronto w sprawie COVID-19: uderzenie drugiej fali w Ontario jest nieuniknione – tylko pytanie kiedy do tego dojdzie. Może ona być większa niż pierwsza. Jak poważna będzie druga fala, będzie w dużej mierze zależało od tego, czy ludzie nadal będą nosić maski, myć ręce i utrzymywać dystans społeczny. Doktor Eileen de Villa mówi: „Mieliśmy więcej szczęścia niż wiele innych miejsc, ale nasze statystyki wciąż pokazują mnóstwo zachorowań i cierpienia w naszym mieście. Wybór, przed którym teraz wszyscy stoimy, polega na tym, co zrobimy, aby przejść do fazy jesienno-zimowej w Toronto”. Wspomina Nową Zelandię, która, wydawało się, pokonała wirusa, a tymczasem musiała zostać znowu zamknięta na początku tego miesiąca po ponownym pojawieniu się przypadków COVID-19.

Dr De Villa mówi, że miasto stara się również stworzyć ośrodek dobrowolnej izolacji dla ludzi, którzy nie mogą odizolować się bezpiecznie w domu.

• Oficer ds. zdrowia Kolumbii Brytyjskiej dr Bonnie Henry wzywa do powrotu do podstaw bezpieczeństwa osobistego w związku z najnowszym wzrostem liczby przypadków COVID-19. W ciągu ostatnich trzech dni zdiagnozowano kolejne 294 przypadki i zmarły cztery osoby, z których trzy były rezydentami domów opieki długoterminowej. Henry mówi, że wszyscy muszą zwracać uwagę na zasady bezpieczeństwa, gdyż nadchodzi chłodniejsza pogoda wraz z sezonem grypowym.

• Nowe dane opublikowane przez Statistics Canada pokazują, że systemy komunikacji publicznej w Kanadzie odczuwały skutki pandemii COVID-19 jeszcze w czerwcu, a liczba pasażerów metra, pociągów i autobusów spadła o prawie 75 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

• Premier Doug Ford mówi, że Legislatura Ontario powraca do pracy jak zwykle w połowie września i nie przewiduje żadnych opóźnień w pracy posłów ontaryjskich.

• Ponad 80 uczniów w Quebec City jest w izolacji po potwierdzeniu trzech przypadków COVID-19 w dwóch szkołach średnich, podała lokalna agencja zdrowia publicznego.

• Cztery związki zawodowe nauczycieli w Ontario złożyły skargi do Ontario Labour Relations Board w sprawie planów powrotu do szkoły w prowincji, twierdząc, że rządowi nie udało się „odpowiednio zareagować” na obawy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.

Oczekuje się jednak, że odwołania do Rady ds. Stosunków Pracy w Ontario nie wpłyną na wrześniowy powrót do szkoły dla 190 000 pracowników dydaktycznych reprezentowanych przez związki Association des enseignantes et des enseignants franco-ontariens, Elementary Teachers ‘Federation of Ontario, Ontario English Catholic Stowarzyszenie Nauczycieli i Federacja Nauczycieli Szkół Średnich w Ontario. Kuratoria szkolne w całej prowincji planują zaczynać rok szkolny stopniowo przez kilka pierwszych tygodni września.

• Lider Partii Liberalnej Ontario Steven Del Duca zwraca się do przedsiębiorstw o traktowanie pracowników oświaty jak pracowników pierwszej linii. Chciałby, aby nauczyciele, opiekunowie, kierowcy autobusów, dyrektorzy i personel pomocniczy mieli specjalne godziny zakupów, zniżki na produkty i usługi oraz zwiększoną opiekę nad dziećmi.

NA ŚWIECIE:

13 sierpnia – 20 755 406 (zgonów – 752 051)

24 sierpnia – 23 561 478 (zgonów – 811 298)

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.