Jacek Kurski ponownie prezesem telewizji państwowej

6

Na stanowisko prezesa zarządu telewizji państwowej wraca Jacek Kurski – zdecydowała Rada Mediów Narodowych. Ten sam organ odwołał go z tej funkcji w marcu. Pod koniec maja Kurski wrócił do zarządu TVP.

Za kandydaturą Jacka Kurskiego głosowało troje członków Rady Mediów Narodowych, dwóch było przeciw. Informację o podjęciu decyzji potwierdził Sekretariat Rady Mediów Narodowych. Do 7 sierpnia p.o. prezesem TVP był Maciej Łopiński, którego na czas urlopu zastępował Jacek Kurski.

Podczas piątkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych zdecydowała także o powołaniu Agnieszki Glapiak do rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej. Radę trzeba było uzupełnić, ponieważ odszedł z niej pełniący funkcję przewodniczącego Janusz Niedziela, który został wybrany do rady nadzorczej Polskiego Radia. W radzie nadzorczej PAP pozostają Maciej Świrski i Tomasz Giziński. Glapiak jest szefową centrum operacyjnego ministra obrony narodowej. W latach 2016-2018 kierowała departamentem komunikacji społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przedtem była związana z Telewizją Polską, a w latach 2005-2007 była dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu.

WIĘCEJ

 

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

6 Comments

  • Malgorzata P. Bonikowska

   Ciekawe, że wszystkie te komentarze chwalące pana Kurskiego jako prezesa i jego TVP pochodzą z tego samego komputera, o tym samym “IP address”, ale za każdym razem ta osoba podpisuje się innymi imieniem – a to Karol, a to Marian, a to franek – jest jeszcze emil i maryla (tak, małe litery na początku). Daje to do myślenia, prawda? Metoda stosowana przez trolli. Proszę już tego nie pisać, bo to nie jest uczciwe.

 1. no i to jest osoba, ktora sie na to stanowisko nadaje, jak ktos pamieta jak wygladala telewizja bez Kurskiego a jak wyglada teraz to ma porównanie

 2. Za czasów Kurskiego na pewno zapanowała równowaga w telewizji publicznej, bo wcześniej media z zagranicznym kapitałem jak tvp nadawały tylko przez lewicowe poglądy. Teraz to i zwolennicy lewicy jak i prawicy mogą się odnaleźć w tvp.

  • Bogdan Herbetko on

   Marian-W pelni sie z Toba zgadzam. Ogladam TVP na okraglo i nigdy nie stwierdzilem nieprawdziwych informacji lub klamstw. Za to w TVN nie moge wytrzymac jednej minuty…..

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.