Jak długo można nosić maseczkę ochronną?

0

– Po 45 minutach od założenia maseczki higienicznej powinno się ją zdjąć przynajmniej na 5 minut – ostrzegają hiszpańscy pulmonolodzy. Po godzinie noszenia przerwa powinna być zwiększona do 10 minut. Bez takiej praktyki nasz układ oddechowy może nie działać prawidłowo. Maksymalny czas, jaki zdaniem lekarzy możemy mieć na twarzy maseczkę, nie powinien przekraczać 4 godzin. Jeśli tylko poczujemy, że materiał staje się wilgotny od wewnątrz, powinniśmy jak najszybciej zdjąć maskę.

Maseczki ochronne stały się nieodzownym elementem garderoby w czasie pandemii covid-19. Jeśli nie mamy ich na twarzy, to w ciągu jednego kaszlnięcia zaledwie w 50 sekund jesteśmy w stanie przenieść zarazki na odległość 3,5 m.

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak prawidłowo wkładać maseczkę higieniczną, ale dotąd brakowało precyzyjnych danych na temat tego, jak długo można je nosić bez szkody dla naszego organizmu. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszli pulmonolodzy specjalizujący się w leczeniu chorób układu oddechowego.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.