Wdowa po prezydencie Gdańska oskarżona o składanie fałszywych zeznań podatkowych

0

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom, w tym przeciwko europosłance PO i wdowie po zamordowanym prezydencie Gdańska Magdalenie A. oraz przeciwko jej matce – dowiedziała się w piątek Polska Agencja Prasowa w Prokuraturze Krajowej. Eurodeputowana jest oskarżona o składanie fałszywych zeznań podatkowych.

Z informacji przekazanych przez Prokuraturę Krajową wynika, że Magdalena A. – żona zmarłego prezydenta Gdańska, a obecnie europosłanka Platformy Obywatelskiej – w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 miała zataić odpowiednio prawie 300 tysięcy złotych i 100 tysięcy złotych dochodów. Prokuratura zarzuca jej też nierozliczenie dochodów z wynajmu mieszkań, jako prowadzonego w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej. Według śledczych uszczuplenie podatku wyniosło prawie 120 tysięcy złotych. Za czyny te grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Europosłanka zapowiedziała, że odniesie się do zarzutów prokuratury po zapoznaniu się z aktem oskarżenia.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.