Lichocka ukarana naganą za gest w Sejmie

0

Sejmowa Komisja Etyki Poselskiej ukarała w piątek posłankę PiS Joannę Lichocką najwyższą możliwą karą, czyli naganą. To konsekwencje sytuacji, kiedy w lutym po głosowaniu parlamentarzystka pokazała w kierunku opozycji środkowy palec. Lichocka twierdzi, że jedynie odgarniała coś z policzka.

O piątkowej decyzji powiedziała, że świadczy ona o tym, iż komisja “wpisuje się w hejt totalnej opozycji”, formułując oskarżenia “na podstawie zmanipulowanych zdjęć”.

W lutym, po głosowaniu, w którym Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu noweli ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia, media obiegło nagranie posłanki Joanny Lichockiej, na którym pokazuje w stronę opozycji środkowy palec. Joanna Lichocka zapewniła, że nie wykonała wulgarnego gestu, a jedynie przesuwała “energicznie dwukrotnie palcem pod okiem, bo była zdenerwowana”, co – według niej – widać na upublicznionych w sieci materiałach filmowych.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.