“Mamy do czynienia z czymś, czego nie było nawet w czasach poprzedniego systemu”

0

Policja zatrzymała co najmniej kilkunastu uczestników protestu, który odbył się w piątek w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu w związku z decyzją sądu o dwumiesięcznym areszcie dla aktywistki Margot z kolektywu Stop Bzdurom.

Warszawski sąd zdecydował o zastosowaniu dwumiesięcznego aresztu wobec aktywistki Margot z kolektywu Stop Bzdurom, która jest podejrzana o uszkodzenie antyaborcyjnej furgonetki. W związku z decyzją sądu przed siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii zebrało się kilkudziesięciu młodych ludzi przeciwnych aresztowaniu aktywistki. Potem protest przeniósł się na Krakowskie Przedmieście w pobliże pomnika Chrystusa, gdzie doszło do przepychanek z funkcjonariuszami policji.

Karnistka z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Monika Płatek stwierdziła w “Dzień po dniu” w TVN24 , że jedynym z podstawowych zadań zaprzysiężonego w czwartek na drugą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy, jest dbanie o to, żeby konstytucja była przestrzegana. Wskazała na artykuł 40. konstytucji, który mówi o tym, że “nikt nie może być poddany poniżającemu traktowaniu”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.