Morawiecki: “Reform w Polsce wymaga m.in. edukacja. Mamy wiele do zrobienia”.

0

– Jak podnieść efektywność nauczania i zarobki nauczycieli? Jak odnieść się do postulatów rodziców, którzy pracują a ich dzieci wychodzą ze szkoły o 12? Służba zdrowia. Czy każdy szpital powiatowy musi mieć porodówkę? Mamy wiele do zrobienia – mówił w wywiadzie dla “Sieci” premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla “Sieci” mówił m.in. o kryzysie gospodarczym, pandemii czy reformach, które powinny zostać przeprowadzone w edukacji. Na początku rozmowy odniósł się do kwoty 750 mld zł, o której mówił po powrocie z unijnego szczytu.

– 750 mld zł to suma, która jest już zapisana w różnych rubryczkach pod różnymi pozycjami. Można więc powiedzieć, że jest to suma już przyznana – tłumaczył Morawiecki. – Oczywiście zakładamy, że Parlament Europejskiostatecznie potwierdzi to porozumienie. Każdy prezydent i premier musi teraz namawiać przedstawicieli swojego kraju w PE do głosowania za podtrzymaniem tego, co ustalono – dodawał.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.