Na plaży tłok jak w zeszłym roku. Gdyński fotograf: to zdjęcie ma prowokować do myślenia.

0

W ostatnich godzinach to jedno z najbardziej popularnych zdjęć w polskim internecie. Ujęcie zatłoczonej plaży we Władysławowie (woj. pomorskie) dobitnie pokazuje, że nad morzem w czasie pandemii zachowanie dystansu społecznego to fikcja. Sam fotograf w rozmowie z Onetem podkreśla, że nie chodziło o żadną sensację. – Moim obowiązkiem jest pokazać rzeczywistość i fakty, a koń, jaki jest, każdy widzi – mówi.

– W tym roku plaża we Władysławowie wygląda tak samo jak w szczycie zeszłorocznego sezonu – ocenia Kacper Kowalski, gdyński fotograf. Rozmówca Onetu wie, co mówi. Fotografuje plaże we Władysławowie od lat. Nie z ziemi, nie za pomocą drona. Używa paralotni, a widoki zapierają dech w piersiach.

Jego ukazująca Władysławowo seria zdjęć „jeden dzień na plaży” została nagrodzona w konkursie World Press Photo 2009 drugą nagrodą w kategorii fotoreportaż: sztuka i rozrywka. 11 lat później o jego fotografiach znów jest głośno. I ponownie na pierwszy plan wysuwa się plaża we Władysławowie.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.