Najbogatszy na świecie stał się jeszcze bogatszy. Nowy rekord.

0

Wartość majątku prezesa Amazona Jeffa Bezosa wynosi 202 miliardy dolarów – wynika z indeksu miliarderów przygotowywanego przez Bloomberga. To pierwsza osoba z zestawienia, która przekroczyła próg 200 miliardów dolarów.

56-letni Bezos jest teraz bogatszy o 78 miliardów dolarów niż współzałożyciel firmy Microsoft Bill Gates, który zajmuje drugie miejsce na liście. Wartość majątku Gatesa jest szacowana na 124 miliardy dolarów.

Majątek Bezosa stanowią głównie akcje Amazona. Około 11 procent udziałów w spółce stanowi ponad 90 procent jego majątku. Wartość akcji spółki Amazon znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Notowania akcji spółki Amazon zamknęły środowe notowania ze wzrostem o 2,85 procent. W tym roku wartość akcji wzrosła o ponad 86 procent. Od środy firma jest warta ponad 1,7 biliona dolarów, co czyni ją drugą najbardziej wartościową firmą w USA. Na pierwszym miejscu jest Apple.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.