Najtrudniejsze jest przed Łukaszenką”. Komentarze rosyjskojęzycznych mediów.

0

“Nie można uwierzyć w to, że Alaksandr Łukaszenka rzeczywiście zdobył 80 procent głosów w wyborach prezydenckich na Białorusi” – oceniła rosyjskojęzyczna edycja “Forbesa”, podkreślając “jednomyślność” w tej sprawie zapytanych przez nią ekspertów. “Najtrudniejsze jest przed Łukaszenką” – prognozuje gazeta “Wiedomosti”. “Łukaszenka przegrał, zaczyna się wojna” – to tytuł analizy na portalu Radia Swoboda.

“Alaksandr Łukaszenka jeszcze przez jakiś czas pozostanie u władzy, ale jego pozycja została mocno zachwiana i będzie postrzegany jako słaby polityk nie tylko w Moskwie i na Zachodzie, ale także we własnym aparacie” – komentuje portal rosyjskojęzycznej edycji dwutygodnika “Forbes”, powołując się na opinie ekspertów.

“Łukaszenka próbował urządzić jakieś całkowicie zamknięte, nieprzejrzyste wybory. Na tym przegrał, ponieważ w oficjalne liczby nie uwierzą nie tylko środowiska opozycyjne, ale także osoby z białoruskiego aparatu władzy, w tym aparatu bezpieczeństwa” – wyraził przekonanie były doradca Kremla Gleb Pawłowski. Jego zdaniem po wyborach prezydent Białorusi będzie jeszcze bardziej uzależniony od Rosji i “słabszy”. “A ponieważ jest on osobą nieprzewidywalną, możemy spodziewać się nowych ‘eksplozji'” – dodał politolog.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.