Nowa kuchnia na 2021 rok

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

Planowanie nowej kuchni jest zawsze momentem dość ekscytującym. W ogóle renowacje powodują, że jesteśmy bardziej podekscytowani nowymi pomysłami, wyzwala to również wiele energii oraz emocji, zwłaszcza jeśli nie robiliśmy renowacji już długo. Obecnie zaś wiele osób woli przeprowadzić renowację niż zmienić miejsce zamieszkania.

Wiele renowacji zaczyna się od planowania zainstalowania nowego typu urządzeń kuchennych, a nowinki techniczne pokazują się ciągle. Następną motywacją jest także instalacja nowego typu oświetlenia. Oczywiście zastanawiamy się również jak lepiej wykorzystać oraz rozplanować dostępne nam miejsce w kuchni. To wyjątkowe miejsce w domu w pewien sposób pokaże Wasz charakter.

Od czego zacząć? A więc dobrze pomyśleć w jaki sposób moglibyśmy pomóc lokalnym firmom: tak aby nie sprowadzać większości materiałów z daleka, oraz aby w naszych tak trudnych czasach wspomóc lokalnego producenta. Tu chodzi zwłaszcza o lokalnego producenta szafek oraz blatów kuchennych. Jest ich spora ilość, a to na pewno pomoże w ożywieniu lokalnego biznesu. Dobrze jest też spytać skąd pochodzą materiały używane do produkcji szafek czy blatów.

Jednym z nowszych trendów jest instalacja całej zabudowanej ściany, od podłogi do sufitu, zamiast rozplanowywanie wielu osobnych szafek. Pozwoli nam to na wykorzystanie całego miejsca dostępnego na ścianie, zwłaszcza jeśli mamy ograniczoną ilość miejsca. Dobrze jest też rozplanować umieszczenie elektrycznych kontaktów wewnątrz szafek, aby mieć dobry dostęp do prądu w razie potrzeby.

W przyszłym roku obowiązywać będzie nowa kolorystyka zarówno blatów, jak i kranów, przypominająca nam zewnętrzny świat. Otóż kolory beżowe, brązy oraz szarości będą w modzie. Jeśli chodzi o krany, to kolory złote, czarne, szarości. Wykończenie najlepiej w macie, a nie błyszczące. Jeśli chodzi o kolor ścian, dobrze jest gdzieniegdzie dać element zmieniający barwę: np. ciemnoniebieski, ciemną zieleń, kolor śliwkowy. Można tak pomalować jedną ze ścian, lub inną część kuchni jak np. element wyspy.

Elementy wykończeniowe, jak np. uchwyty, zamknięcia, są bardzo istotne. Powodują często unikalny wygląd całości. Są w przerożnych kształtach, więc wybór jest bardzo ważny. To one często nadają cały charakter kuchni, szybko rzucają się w oczy,  przyciągają wzrok. 

Ostatnio zauważyłem, że również klasyczny styl kuchni powraca. W ostatnich latach białe kuchnie były w modzie, lecz styl klasyczny jest bardzo przyjemny. Istotne jest tu dobranie zasłaniającego szkła, a także ręcznie robionych uchwytów, szklanych drzwiczek z widoczną zastawą,  Do klasycznych kuchni pasują białe blaty.

Oczywiście wybór materiałów jest bardzo ważny. W każdym razie doradzam, aby materiały były naturalne: drewno, szkło, granit, kwarc, natomiast wykończenie ścian często dość jaskrawe, w niezwykłych raczej, nierównych wymiarach.

Szkło pofałdowane, lecz także przyciemniane, zaczyna powracać zarówno do przykrycia szafek, ale też do rozdzialu ścian, innych powierzchni w domu. Szkło takie jest ciekawe, bo nie pozwala na dokładne zajrzenie do szafek, robiąc je bardziej interesującymi. Takie szkło można użyć do zasłonięcia małych magazynków czy spiżarenek.

W miarę posiadania więcej miejsca, oczywiście dobrze jest mieć wygodną spiżarnię. Spiżarnia taka może pięknie wyglądać zupełnie otwarta, z dostępem do każdej półki, dobrze byłoby zaplanować ustawienie ekspresu do kawy, a także zainstalowanie elektrycznych gniazdek w celu podłączenia innych urządzeń kuchennych.

W tym roku wyciągi kuchenne będą bardziej zakryte, schowane. Planując taki system dobrze jest pamiętać o łatwym dostępie w razie konieczności naprawy. Niekiedy ścisle obudowanie na to może nie pozwolić.

Po kilku latach  czarnych kranów kuchennych, również takie w kolorze białym wchodzą na rynek i stają się coraz bardziej popularne. Rozjaśniają wygląd, bardziej wtapiają się w ogólną atmosferę całości. 

Zainteresowanych kupnem, sprzedażą oraz wynajmem nieruchomości prosimy o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com, oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.house4us.ca

Ryszard Sobolewski 

Go West Realty Ltd.

 

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.