Pandemia to największe w historii szkody w edukacji – katastrofa pokoleniowa.

0

Nawet ci uczniowie, którzy mają dostęp do nauczania na odległość, stoją przed wyzwaniami – powiedział sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres, wskazując, że “pandemia COVID-19 doprowadziła do największych w historii szkód w edukacji”. Przekonywał, że “bardzo ważne jest, aby edukacja znajdowała się w centrum międzynarodowych wysiłków solidarnościowych” i zaapelował o podjęcie “odważnych kroków” w tym kontekście.

Do środy na świecie potwierdzono 4 918 420 przypadki zakażenia koronawirusem, a zmarło 160 290 chorych na COVID-19. Za wyzdrowiałych uznaje się 2 481 680 osób.

W związku z rozprzestrzenianiem się patogenu, wiele krajów wprowadziło restrykcje dotyczące między innymi utrzymywania dystansu społecznego, noszenia maseczek ochronnych, ale także w obszarze edukacji lub gospodarki. Narody Zjednoczone szacują, że pandemia dotknęła ponad miliard uczniów na całym świecie. 40 milionów dzieci musiało przerwać naukę w krytycznym wieku przedszkolnym.

WIĘCEJ

 
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.