“Park Rydzyka” otwarty za miliony od podatników

1

W sobotę wieczorem w części Torunia zajmowanej przez redemptorystów został otwarty Park Pamięci Narodowej, zwany również “Parkiem Rydzyka”. Podatnicy wydali na niego co najmniej kilka milionów złotych. Podczas uroczystości ojciec Rydzyk nie ukrywał wdzięczności dla rządu PiS, szczególnie dla Jarosława Kaczyńskiego, który zjawił się w Toruniu razem z pokaźnym gronem ministrów i wiceministrów.

Park Pamięci Narodowej ma dodatkową nazwę: “Zachowali się jak trzeba”. To dlatego, że upamiętnia Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów. Ich nazwiska wyryto na tablicach ustawionych w parku, które dziś po raz pierwszy oficjalnie podświetlono.

Ma to być miejsce zadumy, szerzenia patriotyzmu, ale też rekreacji, dlatego w pobliżu znalazły się dwie potężne tężnie, a wokół posadzono drzewa.

Niektórzy zarzucają już jednak ojcu Rydzykowi, że buduje “drugi Licheń” w Toruniu. Park umieszczono bowiem obok innych potężnych inwestycji redemptorystów: ich uczelni i monumentalnego kościoła, a także budowanych jeszcze geotermii oraz muzeum chrześcijaństwa.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.