Pielgrzymki mogą stać się nowym ogniskiem koronawirusa

0

W sierpniu tradycyjnie ruszyły piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Władze Miasta Częstochowa obawiają się jednak, że pielgrzymi, przybywający z regionów o najwyższym wzroście zakażeń, mogą stać się źródłem ognisk koronawirusa. W tej sprawie wysłano już list do ministra zdrowia.

Wraz ze wzrostem zakażeń koronawirusem rząd wprowadził w Polsce nowe obostrzenia. W powiatach, gdzie w tym momencie jest najwięcej nowych zachorowań (tzw. pomarańczowe i czerwone powiaty), od soboty 8 sierpnia zaczęły obowiązywać zakazy i ograniczenia, dotyczące m.in. organizacji wesel, uczestniczenia w wydarzeniach sportowych i kulturalnych czy podróży komunikacją zbiorową.

Sierpień to miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę. Władze Częstochowy apelują jednak do ministra zdrowia, by wprowadził dodatkowe regulacje, bezpośrednio dotyczące pielgrzymowania osób z czerwonych i pomarańczowych powiatów. Obawiają się, że pątnicy przybywający z regionów o najwyższym wzroście zakażeń, mogą stać się źródłem ognisk koronawirusa w Częstochowie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.