Powstała lista piosenek zakazanych na ślubie kościelnym

0

W diecezji płockiej nie będzie już ceremonii ślubnych, na których usłyszymy „Hallelujah” Leonarda Cohena, czy “Ave Maria” Jana Sebastiana Bacha. Władze kościelne stwierdziły, że piosenki wykonywane w kościele mogą mieć charakter wyłącznie religijny. Zostaną także wprowadzone specjalne kursy dla wykonawców muzyki kościelnej.

Specjalne szkolenie odbędzie się 17 października i 7 listopada w Płocku. Jednorazowy koszt to 150 zł. “W ramach kursu będą prowadzone zajęcia wyjaśniające sens liturgii, przebieg i znaczenie liturgii sakramentu małżeństwa, zasady poprawnego doboru repertuaru na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu małżeństwa.

Uczestnicy zapoznają się też z prawodawstwem liturgicznym oraz zaleceniami Biskupa Płockiego i Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej. Od przyszłego roku osoby i zespoły muzyczne biorące udział w ceremonii ślubu będą zobowiązane do posiadania zaświadczenia o ukończeniu takiego kursu” – czytamy na stronie internetowej Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.