Polska w światowej grze o Białoruś gra drugie skrzypce

0

Swietłana Cichanouska mogła wyjechać z Białorusi po rozmowach władz w Wilnie i Mińsku. Zadbać o to miały Stany Zjednoczone. Chcąc spokoju na Białorusi, Amerykanie wolą, by liderka opozycji była na Litwie niż w obierającej twardy kurs wobec wschodnich sąsiadów Polsce. Za wolność byłej kandydatki na prezydenta reżim Aleksandra Łukaszenki uniknie sankcji ze strony Unii Europejskiej.

Minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkevicius poinformował na Twitterze, że główna kontrkandydatka Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich Swietłana Cichanouska znajduje się na terenie Litwy.

Kilka godzin wcześniej pojawiły się informacje, że była już kandydatka na prezydenta Białorusi została zatrzymana jeszcze na terenie ojczystego kraju przez białoruskie służby specjalne. Dowodem na to ma być nagrane przez nią oświadczenie, w którym, ewidentnie pod przymusem, wzywa Białorusinów do zaprzestania protestów.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.