Polski filozof ogłosił się prezydentem Polski

2

Widzimy coraz wyraźniej, że demokracja nie zawsze oznacza idyllę. Grozi nam niestabilność polityczna, grozi nam niezdolność do obrony żywotnych interesów Polski. Obserwujemy dryfowanie świata w nie wiadomo jakim kierunku – rozpoczął swoje orędzie, wyemitowane na YouTubie, prof. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz.

Filozof, który doktoryzował się na Oksfordzie i wykładał na wielu zagranicznych uczelniach, były wiceprezydent Gdańska, w środę ogłosił się prezydentem Polski. Po jego przemowie, wyemitowano orędzie Wojciecha Edwarda Leszczyńskiego – on cztery lata temu ogłosił się królem Polski. O co chodzi w tej historii?

W 2016 r. grupka entuzjastów wskrzesiła… Królestwo Polskie podczas zwołanego przez siebie “sejmu w Rzydzynie”. Po kilku miesiącach królem Polski ogłosili Leszczyńskiego. Ten po wyborze zaczął nazywać się Wojciechem Edwardem I, następnie oświadczył, że posługuje się imionami Leh XI Wojciech Edward I. Wydaje “edykty i odezwy”. Tak w skrócie działa inicjatywa powołania monarchii w Polsce.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

2 Comments

  1. W artykule jest błędne zdjęcie. To zdjęcie p. Wojciecha Leszczyńskiego, a nie prof. W. Korab-Karpowicza. Wystarczy sprawdzić w Wikimedia Commons.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.