Pracownicy służby zdrowia w Brazylii ofiarami ataków

0

Ponad 50 tysięcy zakażeń koronawirusem w ciągu jednego dnia odnotowało brazylijskie ministerstwo zdrowia. Kraj zmaga się również z coraz częstszymi werbalnymi, a także fizycznymi atakami na pracowników służby zdrowia. W związku z tym Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) w Brazylii rozpoczął kampanię edukacyjną.

W ciągu ostatniej doby w Brazylii odnotowano 54 923 przypadków zakażenia koronawirusem i 1 242 zgony z powodu COVID-19 – poinformowało we wtorek wieczorem czasu lokalnego brazylijskie ministerstwo zdrowia. Całkowity bilans zakażeń koronawirusem w Brazylii od początku epidemii wynosi obecnie 3 112 393, natomiast łączna liczba przypadków śmiertelnych sięga 103 099.

Brazylia należy do krajów najbardziej dotkniętych epidemią. Więcej zakażeń i zgonów jest tylko w USA. Zdaniem wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji i zgonów w Brazylii jest znacznie wyższa. Niektórzy oceniają, że prawdziwa liczba zakażonych może wynosić nawet około 10 milionów.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.