Prokurator odmówiła ścigania za tęczową flagę na pomniku

0

Policja ściga osoby, które odpowiadają za rozwieszanie tęczowych flag na pomnikach. Tymczasem Magdalena Włodarczak odmówiła wszczęcia postępowania wobec tych, którzy zawiesili flagę na pomniku Adama Mickiewicza w Poznaniu. O sprawie informuje Gazeta Wyborcza.

Policja z Poznania nie widziała powodów, by zajmować się z urzędu sprawą zawieszenia tęczowej flagi na pomniku. Kilka godzin później do akcji wkroczyła kierowana przez Magdalenę Mikoś-Fitę prokuratura na poznańskim Starym Mieście. Kazała policji przeprowadzić czynności w sprawie znieważenia pomnika Mickiewicza.

Jak podaje “Wyborcza”, w czwartek 13 sierpnia prokurator Magdalena Włodarczak zdecydowała o umorzeniu postępowania jeszcze przed jego wszczęciem. “Zawieszenie flagi w kolorze tęczy na pomniku nie może być uznane za zniewagę” – stwierdziła w uzasadnieniu. Tym samym stanęła w kontrze m.in. do stołecznej prokuratury, która za podobny czyn postawiła niedawno zarzuty.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.