Rekordowe skoki nowych infekcji w unijnych krajach

0

W Danii i Hiszpanii odnotowano najwyższe dobowe wzrosty zakażeń koronawirusem od tygodni. W Rumunii bilans wykrytych infekcji przekroczył 50 tysięcy. We Francji trzeci dzień z rzędu odnotowanych jest ponad 1300 infekcji. Skokowy wzrost chorych odczuwa też Belgia. Wielka Brytania podjęła decyzję o “naciśnięciu na pedał hamulca”.

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że 1525 wykrytych w ostatniej dobie nowych zakażeń koronawirusem oznacza największy skok, od kiedy w czerwcu złagodzono ogólnokrajowe restrykcje. Piątkowy bilans jest jednocześnie trzecim z rzędu przekraczającym tysiąc nowych przypadków.

Także w Danii w ostatnich dniach odnotowano najwyższą od początku maja liczbę nowych przypadków: w piątek potwierdzono 64, w czwartek 97, a w środę 57. Jednym z lokalnych ognisk epidemii jest rzeźnia Danish Crown w Ringsted na wyspie Zelandia, gdzie liczba zakażonych robotników wzrosła w ciągu kilku dni z trzech do 32. Do domów odesłano 100 pracowników, a przed zakładem powstało mobilne centrum testowe.

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.