Europoseł Czarnecki miał oszukiwać i wyłudzać pieniądze na “kilometrówkach”

0

Ten proceder miał trwać aż 9 lat. Unijni śledczy z Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) skierowali do polskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez europosła Ryszarda Czarneckiego. Parlamentarzysta PiS miał naciągnąć PE na kwotę 100 tysięcy euro. O sprawie w piątek pisze “Rzeczpospolita”. Czarnecki już zareagował, że są to “kłamstwa i fake newsy”.

Gazeta ustaliła, że zarzuty OLAF dotyczą lat 2009-2018, czyli m.in. okresu, gdy Ryszard Czarnecki pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego (fotel ten stracił w 2018 r. po skandalicznych wypowiedziach nt. Róży Thun, zastąpił go wtedy Zdzisław Krasnodębski).
 
Unijni śledczy twierdzą, że europoseł PiS przez 9 lat pobierał nienależne mu zwroty kosztów podróży służbowych i diety. Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych ustalił, że Ryszard Czarnecki miał naciągać i na podawaniu nieprawdziwych odległości, jakie służbowo pokonuje, i na informacjach dotyczących samochodów, którymi jeździ.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.