Rząd ustalił stopę bezrobocia na potrzeby zasiłków EI

0

Rząd federalny tymczasowo ustalił stopę bezrobocia na 13,1 procent do obliczania świadczeń z tytułu ubezpieczenia pracowniczego (Employment Insurance – EI) podczas pandemii COVID-19.

Osoby mieszkające w regionach, w których stopa bezrobocia jest niższa, będą miały obliczone świadczenia EI według tej stopy 13,1%.

W regionach o wyższej stopie bezrobocia świadczenia będą obliczane na podstawie rzeczywistej stawki dla tego regionu.

Podejmując te działania, rząd przyznaje, że pandemia w dalszym ciągu powoduje niepewność i nieprzewidywalność warunków na rynku pracy w całym kraju.

Statistics Canada podaje, że stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 10,9 procent, w porównaniu z 12,3 procent w czerwcu i rekordowym poziomem 13,7 procent w maju.

Ponad 1,6 miliona Kanadyjczyków wróciło do pracy, odkąd Ottawa uruchomiła program pomocy Canada Emergency Response Benefit (CERB), który zapewnił wsparcie ponad 8,5 milionom Kanadyjczyków.

„Podczas gdy ostrożnie i stopniowo uruchamiamy niektóre sektory gospodarki, zdajemy sobie sprawę, że wielu kanadyjskich pracowników nadal boryka się z wyzwaniami” – stwierdziła Carla Qualtrough, minister ds. zatrudnienia, rozwoju siły roboczej i integracji osób niepełnosprawnych.

„Tymczasowe zastosowanie krajowej stopy bezrobocia w programie EI pomoże większej liczbie osób uzyskać dostęp do regularnych zasiłków EI i zapewnić kwalifikującym się Kanadyjczykom dostęp do minimum 26 tygodni świadczeń” – stwierdziła minister Qualtrough.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.